Yazılım

Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

 James T. Cains adlı geliştiriciden Google Translate, akıllı telefonunuza veya tabletinize indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir iOS ve Android uygulamasına sahiptir. Uygulamaların her iki sürümü de aynı şeyi yapar ve kullandığınız işletim sistemine bağlı birkaç küçük kullanıcı ara yüzü farklılığı vardır. Uygulama, bilgisayarınızda Google Çeviri ile senkronize kalabilir, ancak bu, mobil uygulamayı tek başına kullanamayacağınız anlamına gelmez. Google Çeviri’nin doğruluk konusunda oldukça iyi bir ünü vardır, ancak mükemmel olmaktan uzaktır. Hata yapabilir. Bu, gündelik kullanım için iyi olabilir – örneğin seyahat ederken ve “Banyo nerede?” Mobil cihazınızdaki kelimeleri çevirin.

Google Çeviri uygulamasını indirip yükledikten sonra, basit bir çeviri yapmak için şu adımları izleyin: Ekranın üst kısmında, çevireceğiniz dili seçin. Cihazınızda yerel olarak kullandığınız dil varsayılan olmalıdır. Ardından, açılır menüden çevirmek istediğiniz dili seçin. “Yazmak için Dokunun” yazan yere hafifçe vurun. Ekran klavyesinde, çevirmek istediğiniz sözcüğü veya ifadeyi yazın ve ardından okla mavi daireye dokunun. Çeviri aşağıdaki mavi kutuda görünür.

Akıllı telefonunuzda çevirin. Şekil 1: Akıllı telefonunuzda çeviri. Şu seçenekleri deneyin: Fotoğraf çekme: İşaret veya restoran menüsü gibi başka bir dilde olan bir şeyin fotoğrafını çekebilirsiniz. Google Çeviri yabancı kelimeleri tanıyabilir ve sizin için çevirebilir. Kamera simgesine dokunmanız yeterlidir; cihazınızın kamerası nesneyi tarar ve Google Çeviri tanıdığı kelimeleri arar. Ardından çevrilmesini istediğiniz parçaları seçebilirsiniz.

Konuşma: Mikrofon simgesine dokunun ve cihazınızın mikrofonuyla konuşun. Google’ın ses tanıma özelliği söylediklerinizi kaydeder ve neredeyse anında anında çeviri sağlar. El yazısı: Çevirmek istediğiniz şeyi yazmak için kıvrımlı çizgi simgesine dokunun. Google’ın el yazısı tanıma özelliği oldukça iyidir, ancak yazabileceğinizden daha hızlı yazabilir veya konuşabilirsiniz, bu nedenle bu seçeneği yararlı bulamayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı