GündemTeknolojiYazılım

Google Corona Virüsünden Sonra Yeni Chrome Planını Açıkladı

Corona virüs için Google tarafından yeni bir adım geldiği ortaya çıkmıştı. Virüs nedeniyle pek çok insanın evde kalması için çalışmalar devam ediyor. İnternet devi olan Google birçok çalışanının evden çalışması adına yeni bir çalışma planı belirlendi. Bu süreçte Google, Chrome için yeni bir karar aldığını duyurdu. Belirli zaman dilimi içerisinde uygulanması beklenen Chrome 80 özelliği ile birlikte güvenlik güncellemeleri üzerinde özellikle çalışılacağı belirtildi.

Çalışma sistemlerinin güncellenmesi üzerine Chrome üzerinde de güncellemelerin bir süre devam etmesi bekleniyor. Corona virüs salgını tüm dünyada dev şirketleri etkilemeye devam ederken Google tarafından bu sürecin erken atlatıldığı belirlendi. Tarayıcı güncellemeleri sürerken Chrome OS üzerindeki güncellemeler de bu süreçte hız kesmeden devam ediyor.

Google Chrome Nasıl Güncellenecek?

Chrome’nin yeni güncellemesinin çıkmasıyla birlikte ilk adım olarak WebXR desteğinin gelmesi bekleniyor. Bu süreçte artırılmış gerçeklik dönemi de başlamış olacak. Web geliştiricileri için bu durum yeni bir destek ve adım olacak. Yeni sürümün hayata geçmesi üzerine mobil sürümünde NFC desteğinin de olması bekleniyor. Android telefonlarda bulunan NFC desteği ile yeni sürümün birleşmesinin ardından gerçek hayata yönelik etkileşim seviyesinin beklentilerin üzerine çıkması ve adeta boyut atlaması bekleniyor. Potansiyel kullanım alanlarını artırması beklenen yeni güncellemeler henüz hayata geçirilmedi ancak sürecin yakın zamanda başlaması bekleniyor. Pek çok kullanıcı için heyecan verici bir deneyim olması bekleniyor. Google aldığı tedbirler ve virüs salgını sürecinde gerçekleştirmeyi planladığı yeni güncellemeler ile bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı