Yazılım

Google, Doğrulama Kodu Uygulaması Authenticator’a Yıllar Sonra Güncelleme Getirdi

Google, Android de bulunan iki faktörlü güvenliği sağlamak için tek kullanımlık şifreler veren uygulaması Google Authenticator için yıllar sonra yeni bir güncelleme hazırladı.Yeni güncelleme ile birlikte Google Authenticator da bulunan hesap bilgileri artık cihazlar arasında taşınabilecek.

Google, kendi mobil işletim sistemi olan Android’de kullanıcıların yaşantılarını kolaylaştırmaya yönelik pek çok uygulama bulunuyor.Google’ın Android uygulamalarını kullanmakta olan kullanıcılar günlük hayatlarını kolaylaştırmanın yanında ek güvenlik de sağlamaktadır.

Google Authenticator, 2012’de Android kullanıcılarına sunulduğu zaman, internete bağlı olunmasa bile hesapların güvenliğini arttırmayı sağlıyordu.Authenticator ile kullanıcılar, Authenticator’u desteklemekte olan uygulamalar için iki faktörlü doğrulama kodunu almaktaydı.Kullanım süresi kısıtlı olan ve tek kullanımdan başka kullanılamayan bu kodlar, her girişte SMS ile kod isteme derdini çözüyordu.

Google, iki faktörlü güvenlik girişinde hız sağlamakta olan Google Authenticator uygulamasına en son güncelleme 2017 yılında yapılmıştı.Google Authenticator, 2017 yılından sonra ara yüz iyileştirmeleri de dahil olmak üzere güncelleme yapılmadı.Fakat Google, uzun zaman sonra Google Authenticator uygulaması için yeni bir güncelleme getirdi.

Google Authenticator’ın yayınlanmış olan yeni güncellemesi, uygulamada kayıtlı hesap bilgilerinin cihazlar arasında taşınmasını sağlayan bir özellik getirdi.Google Authenticator’ın bulunduğu cihazlarda oluşturulacak bir QR kod ile hesap bilgilerini içe aktar ya da dışa aktar seçenekleri mevcut.

Uygulamaya giriş yaparken bu seçeneklerden birini seçerek Google Authenticator’daki hesap bilgilerini korumalı bir şekilde diğer cihaza erişim sağlanabilecek. 

Google Authenticator’a yeni gelen güncellemede cihazlar arası hesap bilgilerinin taşınmasından başka ara yüz için de değişiklikler yapılacak.Büyük ekrana sahip yeni akıllı telefonlar için optimize etmenin yanında karanlık mod desteği de sunacak. 

Google’ın Authenticator’a getirdiği güncelleme şimdilik tüm cihazlar için yayınlanmadı.Fakat bir, iki gün içinde tüm cihazlar için yayınlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı