Yazılım

Google Duo Artık Telefon Numarası Olmadan Aramaları Destekleyecek

Google’ın kaliteli görüntülü ve sesli arama uygulaması Google Duo yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Google Duo artık telefon numarası olmadan arama yapabilmeyi mümkün hale getirdi.

Teknoloji devi Google’ın kısa süre içerisinde en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Google Duo uygulaması, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce görüntülü grup görüşmelerindeki katılımcı sayısını arttıran Google Duo uygulamasına şimdi de faydalı bir özellik eklendi. Yapılan açıklama ile birlikte şimdilik Android kullanıcıları uygulamayı telefon bilgisi vermeden sadece e-mail hesapları ile kullanabilecek.

Uygulamaları araştıran ve henüz kullanıma sunulmamış özellikleri aktaran Jane Wong, Google Dup uygulamasında şimdilik kullanıma sunulmamış bir özelliği fark etti. Uygulamanın Android sürümünde yer alan bu özellik ile birlikte kullanıcılar sadece e-mail hesapları ile Google Duo’ya kayıt olabilecek ve uygulamayı kullanmaya başlayabilecek.

Google Duo’nun bu özelliği çok kısa bir süre öne uygulamanın web sürümü için de sunulmuştu. Google Duo’nun Android uygulamasında e-posta ile arama yapabilmenin neler sunacağı şimdilik belli değil.

Jane Wong tarafından ortaya çıkartılan tek özellik e-mail ile arama yapabilme özelliği değil. Wong ayrıca Zoom ve Google Meet uygulamasında olduğu gibi Google Duo uygulamasında da davet bağlantılarının oluşturulabildiğini keşfetti. Davet bağlantısı, görüşmeyi başlayan kişi tarafından oluşturulabiliyor ve kullanıcılar bu kişinin oluşturduğu sohbet odasına bağlantıyı tıklayarak giriş yapabiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı