Yazılım

Google Haritalar Koronavirüs Uyarıları Gösteriyor

Google’ın en çok kullanılan navigasyon ve harita uygulaması olan Google Haritalar uygulamasını kullanan iOS ve Android kullanıcıları koronavirüs uyarıları görmeye başladı.

Tüm dünya genelinde hızla yayılmaya başlayan koronavirüs salgını nedeniyle yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Google Haritalar uygulaması üzerinde koronavirüs salgını ile ilgili olarak bildirimler gösterilmeye başlandı ve insanların bir sağlık kurumuna gitmeden önce doktorlara başvurmaları gerektiği bildirildi.

Çin’in Wuhan kentinda ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs şu ana kadar 12 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüs salgını sonrasında Sportify uygulamasının ardından Google Haritalar uygulaması da uyarılar göstermeye başladı. Google Haritalar uygulaması Amerika’da bulunan kullanıcılarına bir sağlık merkezine gitmeden önce bir doktor ile iletişime geçmeleri tavsiye ediliyor. Google Haritalar uygulamasında gönderilen bu bildirimde kaynak olarak Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri kaynak olarak gösteriliyor. Google Haritalar uygulamasında yer alan bu koronavirüs salgını uyarısı şimdilik sadece Google Haritalar uygulamasında tıbbi arama yapan kullanıcılara gösteriliyor.

Google Haritalar uygulamasında gösterilen koronavirüs uyarıları iOS ve Android olmak üzere tüm platformlarda gösterilmeye başlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde artan koronavirüs vakalarının ardından Google Haritalar kullanıcılarının da bu yönde aramalarının arttığı düşünülüyor. Uyarıya tıklayan kullanıcılar, CDC’nin COVID – 19 talimatlarının bulunduğu bir adrese yönlendiriliyor.

CDC yani Hastalık Kontrol Korunma Merkezleri, kullanıcıların bir sağlık kurumuna gitmeden önce, doktorunu aramaları gerektiğini belirtiyor. Evinde şiddetli bir şekilde hastalık geçiren bir yakını olan kimselerin de vakit kaybetmeden 911’i aramaları gerektiği belirtiliyor.

Teknoloji devi Google koronavirüs salgı için yeni önlemler almaya devam ediyor. İlk olarak Google I / O 2020 etkinliğini internet üzerinden düzenleyeceğini açıklamıştı. Google son olarak etkinliğin tamamen iptal edildiğini ve bu yıl Google I / O 2020 etkinliğinin düzenlenmeyeceğini açıkladı.

Google’ın bu hamlesinin ardından YouTube’da artan Avrupa internet trafiğini düşürmek için video kalitesini düşürme kararı aldı. 21 Mart itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nde 19.774 COVID-19 vakası görülürken ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 300’e yaklaştı. Etkili önlemlerin alınmaması sonucunda Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs salgınının İtalya’dan da kötü olabileceği belirtiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı