Yazılım

Google Otomatik Doldurmaya Yeni Bir Güvenlik Katmanı Ekliyor

Teknoloji devi Google, kullanıcıların tüm şifrelerini organize etmek için kullandığı otomatik doldurmaya yeni bir güvenlik katmanı ekliyor. 

Kullanıcıların kullandıkları internet servislerinin artmasıyla birlikte kullanıcılar güvenliklerini sağlamak için karmaşık ve tahmin edilmesi zor şifreler oluşturmak durumunda kalıyor. Kullanıcılar bu internet servisleri için birbirinden farklı şifreler kullandığı için pek çok şifre üretiyor ve bu şifreleri unutabiliyor. 

Google bu anlamda kullanıcılara kolaylık sağlamak için Chrome internet tarayıcısından otomatik doldurma hizmeti sunarken bir yandan da bu hizmeti daha iyi hale getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyor. Google hem Chrome hem de Android işletim sisteminde kullanılan bu hizmete yeni bir güvenlik katmanı ekliyor. 

Ortaya çıkan bilgilere göre Google, otomatik doldurma özelliğine biyometrik güvenlik önlemi ekliyor. XDA-Developers tarafından ortaya çıkarılan yeni özelliğe göre kullanıcılar otomatik doldurma özelliğini kullanmak için parmak izi ya da yüz okuma şifrelemesi yöntemini kullanabilecek. Yeni özellik kapsamında Samsung’un bazı akıllı telefonlarında da göz tarama sistemi kullanılabilecek. 

Google Otomatik Doldurmaya Yeni Güvenlik Seçenekleri Ekliyor

Google’ın şimdilik test ettiği yeni özellikle birlikte kullanıcılar otomatik doldurma özelliğini kullanmaları için parmak izi güvenliğinin yanında yüz tanıma özelliğini ve bazı Samsung modellerinde de göz tarama özelliğini kullanabilecek. Google’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı