Yazılım

Google’ın Hızlı Dosya Paylaşımı Nearby Sharing Oldu

Google’ın uzun bir süredir Apple’ın AirDrop servisine alternatif olarak geliştirdiği hızlı dosya paylaşım özelliğinin ismini değiştirdi. İşte Google’ın özelliğe verdiği yeni isim. 

Google’ın daha öncesinde Fast Share olarak isimlendirdiği Apple AirDrop benzeri özelliğinin ismini değiştirerek, Nearby Sharing yaptığı ortaya çıktı. XDA geliştirici formunda yayınlanan ekran görüntülerine göre Nearby Sharing isimiyle kullanıcıların kullanımına sunulacak olan bu özellikle birlikte yeni bilgiler de ortaya çıkmış oldu. Yakın Paylaşım olarak Türkçe’ye çevrilebilecek olan Google’ın Nearby Sharing özelliği ile birlikte cihazlar arasındaki eşleşme Bluetooth ile saplanacak ve dosya aktarımı için ise Wi-Fi bağlantısı kullanılacak. Ekran görüntülerinde ortaya çıkan bilgilere göre Nearby Sharing özelliği ile birlikte kullanıcılar diğer dosya paylaşım özelliklerine göre çok daha hızlı bir şekilde dosya paylaşabilecek. 

Google yeni özellik ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmamış olsa da yeni özelliğin Temmuz 2019’dan beri geliştirildiği düşünüldüğünde servisin test sürecinin başarı ile devam ettiği belirtiliyor. Google’ın yeni özelliğine dair her şey planlandığı gibi giderse, Google’un yeni dosya paylaşım özelliği olan Nearby Sharing özelliği kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak. 

Xiaomi, Oppo ve Vivo Kendi Kablosuz Dosya Transferi Sistemi Üzerine Çalışıyor

Google’ın kısa bir süre içerisinde kullanıma sunmayı amaçladığı Nearby Sharing özelliğinin yanında Çin’in önemli teknoloji şirketleri Xiaomi, Oppo ve Vivo’da kendi AirDrop benzeri servislerini geliştirmeye başladı. İlk olarak Çin’de beta süreçleri başlayan Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun kablosuz dosya transferi sistemi geçtiğimiz günlerde dünya genelinde de test sürecine başlamıştı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı