Yazılım

Hotmail Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Günümüzde çoğu kişi artık Hotmail kullanmıyor olsa da hala geçerli bir mail adresidir. Ancak, Hotmail’in e-posta platformunu yeniden güncellemesi sebebiyle Hotmail.com bu mail adresini kullanan insanlar tarafından sadakatini yitirdi. Bu sebepten dolayı çoğu kişi zamanla şifresini unutmuş olabilir. Hala geçerli olan bir mail adresi olmasından dolayı hesabınızı kurtarabilir ve yıllar önce gönderilmiş dosyalarınıza aşağıdaki adımları takip ederek erişebilirsiniz. Fakat Hotmail hesabınızı tekrar kullanır hale getirebilmek için ve giriş yapmak için Microsoft’un Outlook ara yüzünü kullanmanız gerekiyor.

1.Öncelikle kurtarmak istediğiniz Hotmail hesabınızın e-mail adresini ya da e-mail hesabınızda doğrulanmış bir telefon numarasını yazıyoruz. Ardından alt kısma form onayı için 6 karakterden oluşan metni giriyoruz ve devam et butonuna tıklıyoruz.

2.Şimdi de “kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor” isimli bir form karşınıza çıkıyor. Daha sonra ise zorunlu olarak yazdığımız kurtarma e-postamızı yazıyoruz ve kod gönder butonuna basıyoruz.

3.Kurtarma e-postamıza giriş yaptıktan sonra Microsoft  tarafından gönderilen e-postayı açıyoruz ve telefonunuza gönderilen 7 haneli kurtarma kodunu kopyalıyoruz.

4.7 haneli kurtarma kodunu kopyaladıktan sonra “kimliğinizi doğrulayın” formundaki ilgili alana yazıp ileri butonuna tıklıyoruz.

5.An itibariyle şifre yenileme işlemini yapacağımız alana ulaştık. Şimdi tek yapmamız gereken şey, minimum 8 karakterden oluşan yeni şifremizi belirlemek.

Bu konuda size önerebileceğimiz tek bir şey var o da şifrenizi olabildiğince tahmin edilmesi güç ve oldukça uzun bir şifre yapmanızdır. Şifrenizin içerisinde sayı, büyük ve küçük harf ve mümkün oldukça özel karakterlere yer vermeye özen gösterin.

Belirlediğiniz şifreyi “parolanızı sıfırlayın” formunda gerekli alana yazıyoruz ve doğrulama yapmak için alt kısımdaki gerekli alana da şifreyi tekrar girip, devam et butonuna tıklıyoruz.

6.Nihayet Hotmail Şifresini Sıfırlama işlemini başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Artık yeni aldığımız şifremiz ile hesabınıza rahatça erişim sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı