Yazılım

iMessage’da Mesajlar Artık Daha Renkli

Apple’ın kendi ürünleri arasında mesajlaşma servisi olan iMessage’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. iMessage ile artık lazer ışık şovları başlatmak mümkün. 

Apple yazılımları her ne kadar sadelikle tanınıyor olsa da çok az kullanıcının bildiği bazı sürpriz yumurtalara da sahip. Apple’ın mesajlaşma uygulaması olan iMessage uygulamasında da benzer sürpriz yumurtaları bulmak mümkün. 

iMessage uygulaması üzerinde bir mesaj ya da fotoğraf gönderilirken, mesaj kutusunun yanına basılarak, kullanıcılar mesajlarını balon, konfeti, havai fişek ya da lazer efektlerini kullanarak gönderebiliyor. Gönderilen bu mesajlar mesaj balonlarının görünümünü de değiştirebiliyor ve ekran efektlerini ekranda bir animasyon görülmesini sağlıyor. 

Örneğin iMessage uygulamasında birisine “pew pew” yazıldığında mesajlaşma ekranında lazer gösteri şovu başlatılıyor. iMessage uygulamasında ayrıca kullanıcılar “mutlu yıllar” ya da “tebrikler” yazdığında da ekranın üstünde renkli konfeti yağmuruna tanık oluyor. 

Apple’ın iMessage uygulaması üzerinde yer alan bu efektlere, iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinin yanı sıra macOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda da erişilebiliyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı