Yazılım

IoT şirketi Trio Mobil’den sosyal mesafe denetim uygulaması

Sosyal mesafe denetimi sağlamakta olan uygulama Trio Mobil IoT şirketi tarafından geliştirdi.

20 bin müşterisinin 200 binden fazla telefonu birbirine bağlayan şirket, dünyanın ilk 10 IoT şirketi arasına girmeyi hedeflemektedir.

Nevzat Ataklı, üniversite öğrencisiyken teknoloji şirketlerinde çalışmaya başladı. O zamanlar yapmak istediği okulda öğrendikleri bilgileri gerçek hayata geçirmekti.

Staj yapmış olduğu bir şirkette bir projede yer aldığını belirterek: “Motor titreşimlerini takip etmekte olan ve arıza riskine dair uyarı veren bir cihazın yazılımlarını geliştirmek için çalıştım” ifadelerini kullandı.

Nevzat Ataklı’nın 2005 yılında bulunmuş olduğu bu proje 2011 yılında ortağı Barış Özdemir ile kuracağı nesnelerin internetin nesneler üzerinde çalışacak olan şirketi Trio Mobil‘in temellerini de attı.

Şirket, 20 binin üzerinde kurumsal müşterisi ve 200 binden fazla bağlı bulunan cihazı ile Türkiye ve EMEA bölgesinin en hızlı gelişen teknoloji şirketleri listesinde bulunuyor.

Dijital Sosyal Mesafe Yönetimi Nasıl Yapılacak?

Trio Mobil, corona virüs salgınına karşı güvenli önlemler almak istediği için işletmelere dijital olarak sosyal mesafe denetimi veren Trio Mobil Verimli İş Gücü geliştirildi.Bu uygulama sayesinde çalışanların anlık olarak takip edilmesini sağlayarak sosyal mesafe kontrolü sağlamaktadır.

Uygulama uyarı sistemleri ile anında müdahale imkanı sunuyor ve risk durumları analiz ediliyor.

Uygulamayı kullanan kişinin geçmiş zamana yönelik yapılan raporlamasında, hangi alanlarda kimler ile yakın çalıştığı, ne zaman ve nerede olduğunu göstermektedir, bu sayede işletmelerin ileriye dönük önlemler almasını da sağlamaktadır.Yani karşılaşılan herhangi bir vaka karşısında çalışanın son 14 gün içinde kimler ile nasıl temas içinde olduğu ortaya çıkıyor. 

Bu zamana kadar 100’ün üstünde şirketin bu ürüne oldukça fazla ilgi gösterdiği belirtildi.

35 yaşında olan Nevzat Ataklı, İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldu.Girişimci, Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde üniversite hayatını tamamladı.Kariyerine Ford Otosan’da başlayarak daha sonra iki yıl Ar-Ge mühendisi olarak devam etti.En son da Trio Mobil’i hayata geçirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı