Yazılım

Iphone’dan Bilgisayara Resim Atma

Adımlara başlamadan önce İphone’unuzu kilitli ekranını açınız eğer açmazsanız bilgisayarınız İphone fotoğraflarınızı göremez.

-İlk adım olarak, İphone’unuzu bilgisayarınıza bağlamak için USB kablosunu takınız.

-İkinci adım olarak,  bilgisayarınızın fotoğraflara ve videolara erişebilmesi için ‘ Bu bilgisayara güvenilsin mi?’ uyarısına ‘ Güven’ yanıtını vermelisiniz.

-Üçüncü adım olarak,  Windows İphone sürücülerini otomatik olarak yükleyecektir.

-Dördüncü adım olarak, Windows veya Windows Live Fotoğraf Galerisi’ni ve Windows Gezgini’ni kullanarak fotoğraf ve videoları içe aktarmanıza olanak tanıyan bir pencere açılacaktır.
– Beşinci adım olarak, Otomatik Kullan penceresi açılmazsa, iPhone’unuzu bulmak için Bilgisayarım’a gidin.

– Altıncı adım olarak, Dosyaları görüntülemek için Cihazı aç’ı seçin (Windows Gezgini’ni kullanarak) ve Dahili Depolama> DCIM klasörüne girin. DCIM klasörüne fotoğraflarınızı içeren klasörü girin ve bilgisayara kopyalamak istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçerek işlemi tamamlayın.

Bulut Depolama ile iPhone’dan PC’ye Fotoğraf Atma

Bulut depolama, fotoğrafları ve videoları yedeklemenin kolay bir yoludur. Bütün yükleme işlemlerin internet üzerinden yapıldığı depolama alanıdır. Bulut depolama ile fotoğraf aktarımı için öncelikle;

-iCloud, DropBox ya da Google Drive gibi bir serviste hesap oluşturunuz.

– iCloud.com üzerinden hesabınızı oluşturduktan sonra, fotoğraf ve videolarınızın iCloud Drive’a yedeklenmesini sağlayınız.

-PC’nizden iCloud.com’a girerek hesabınızda oturum açın ve Fotoğraflar bölümüne gidin. Buradan bilgisyarınıza aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve İndir butonuna tıklayınız.

 iPhone’unuzdaki fotoğrafları bilgisayarınıza aktardınız. Aktarma işlemleri tamamlandığında telefonunuz ile bilgisayar bağlantısını çıkartın. İşlemlerin doğruluğunu teyit etmek amaçlı klasörlerinizi ve medya dosyalarınızı inceleyin. Hatalı görünen herhangi bir işlem süreci yaşadıysanız bizlere yorum kısmından ulaşmayı ve detayları anlatmayı unutmayın. Uzman ekiplerimiz en kısa sürede dönüş yapacaklardır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı