MobilYazılım

iTunes Üzerinden Müzik Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcılarının müzik yüklemek ve indirmek gibi problemleri sürekli gündeme gelmektedir.

Apple güvenlik politikaları gereği müzik indirme ve müzik yükleme konularında sadece kendi mağazaları ve kendi programları aracılığıyla yüklemelere, indirmelere izin veriyor. Mağaza içerisinden indirilen müziklerden bazıları ücretli olduğundan bilgisayar üzerinden iTunes programı aracılığıyla müzik dosyaları Iphone telefonunuza aktarılabilir.

iTunes Üzerinden Müzik Atarken Bilgisayar Gerekli Midir?

Bu işlem için öncelikle evet bir bilgisayar gereklidir. Iphone cihazı, bilgisayarda mevcut olan ITunes programına bağlanmalıdır ve sonrasında ise ITunes programı açılmalıdır. ITunes programı açıldıktan sonra, bu programın üst kısmında yer alan ‘nota’ simgesine dokunulmalıdır ve ardından ekranda karşımıza çıkan Müziklerim menüsüne gidilmelidir.

Daha sonra ise yüklemek istenilen müzikler buraya, yani iTunes’e kopyalanır. iTunes’in üst kısmında yer alan Menü seçeneğinde ise bir telefon simgesi bulunur. Bu simgeye de dokunduktan sonra yapılması gerekenler arasında açılan sayfada ‘Müzikleri Eşzamanla’ seçeneğine dokunmak olacaktır.

Ekranda yeni bir onay penceresi açılır ve bu onay penceresinde yapılması gereken işlem ‘Sil ve Eşzamanla’ seçeneğine dokunmak olacaktır. Bu aşamadan sonra çok fazla bir işlem kalmamıştır ve son adımlara neredeyse gelinmiştir.

Karşımıza tekrar yeni bir pencere çıkacaktır. Burada yapmamız gereken şey ise, ekrana gelen pencerede bu defa Tüm Müzik Arşivi seçeneğini seçerek, sonrasında da Uygula butonuna tıklamaktır.

Ekrana gelecek olan bir onay penceresi daha vardır ve bu pencere de karşımıza geldikten sonra da burada yapılması gereken şey, tekrar Sil ve Eşzamanla seçeneğine dokunmaktır ve neredeyse istenilen müzikler telefona inmiştir.

Bu işlemden sonra, iTunes’in müzik dosyalarını telefona indirmesi için belli bir zaman geçmesi ve kullanıcının da bu zaman süresince beklemesi gerekmektedir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, iTunes kapatılır ve bilgisayar ile olan kablo bağlantısı çıkarılır. İşlem burada tamamlanır ve istenilen müzikler telefona kısa sürede indirilmiş olur. Bu süre sonrasında kullanıcı, istediği müzik ve parçaları bu şekilde telefonuna indirmiş olur, hem de istediği zaman dinleyebilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı