Yazılım

Mail Ru Nedir?

Mail.ru nedir? mail.ru nasıl üye olunur? Mail.ru şirketinin çıkardığı uygulamalar nedir? Rusyada ve civarı ülkelerde faaliyet gösteren uluslu bir şirket olan Mail.ru pek çok sektörde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde bulunan sahibinden.com ile yemeksepeti.com gibi hizmet anlayışlarının muadili mail ru çatısı altında hizmettedir.

Mail.ru şirketi çatısı altında bulunan birçok hizmetin olduğunu belirtmiştik. Gelin bunlara hep birlikte göz atalım. Oyundan ticarete, yemekten, araba satışlarına kadar pekçok sektörde başta Rusya olmak üzere Belarus, Ukrayna, Kazakistan, Moldova, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Tacikistan, Türkmenistan, Gürcistan, Ermenistan’da faaliyet göstermektedir.

Mail Ru Markaları

İşte Mail.ru’nun faaliyet gösterdiği bazı sektörler ve marka isimleri:

Mail Ru

E-mail sistemi, Rusya’da kurulmuş ve çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren e-posta servisidir. 100 Milyon kadar aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Aynı zamanda Haber, spor, hava durumu, emlak, otomotiv, oyunlar, hi-tech teknolojisi, sinema, kadın, sağlık, çocuk ve sorulara yanıt bulma servisi hakkında hizmet vermektedir. Ortalama 150 milyon kişiye hitap etmektedir.

Vk.com

Aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısına sahip olan VKontakte, bizim sıklıkla kullandığımız facebook.com ile aynı işleve sahiptir. Rusya’da kullanılan en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Burada insanlar birbirleriyle iletişime geçer, kendilerine özel profiller oluşturur ve mesajlaşırlar. Çeşitli paylaşımlarda bulunabilir ve grup kurabilirler. Kendi aralarında dışarıda buluşmak üzere sözleşebilir ve sınırları olmayan bir platformdur.

Odnoklasiniki

Görsel ve video paylaşım platformudur. Ruslar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. 70 milyonu geçen kullanıcısı ile insanlarla iletişim kurabileceğiniz harika bir platformdur. Eğer Rusya ve civarında yaşıyorsanız, bulunduğunuz ortamdaki insanlarla kaynaşabilmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Moy Mir / My World

Her gün ortalama 10 milyon kişinin kullandığı ve genellikle gençlerin yer aldığı bir uygulamadır. Eğer gençseniz ve Rusya’da yaşıyorsanız yaşıtlarınızla bu uygulama aracılığı iletişim kurabilir, arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Am:Ru

Türkiye’de faaliyet gösteren sahibinden.com sitesinin yaptığı uygulamaların muadilidir diyebiliriz. Araç alım satım platformu olarak Rusya’da faaliyet göstermektedir. Oldukça sık kullanılmaktadır. Araba satın almak veya satmak isteyenlerin ilk olarak başvurduğu yer burasıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı