OyunYazılım

Microsoft Edge Tarayıcısına Gizli Sörf Oyunu Eklendi

Google Chrome’un “easter egg” diye tabir edilen gizli oyunundan muhtemelen haberiniz vardır. Daha önce hiç fark edemeyenler için kısaca anlatmak gerekirse popüler internet tarayıcısı, çevrimdışı olduğunuzu anladığı zaman piksel şeklindeki küçük bir dinozorun engelleri aşmasına yardımcı olduğunuz minik bir oyunla vakit geçirmenizi sağlıyor.

Görünen o ki Microsoft da bu fikri çok sevmiş ve Edge isimli tarayıcısına dahilî olarak mini sörf oyununu eklemeye karar vermiş. Chromium tabanlı olan Edge’in son sürümüne güncelleme yaptığınızda sizler de internetinizin kesildiği anlarda bu oyunla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İnternetsiz geçen zamanı eğlenceli kılmaya aday

Tıpkı Chrome örneğinde olduğu gibi sörf oyununa erişmek için Microsoft Edge’i çevrimdışı olduğunuz anlarda açmanız gerekiyor. İnternetin kesik olduğunu algılayan tarayıcı “Can sıkıntını gidermek ister misin?” yazısının hemen yanında oyuna giriş bağlantısını sunuyor. 

Buna alternatif olarak internete bağlı olduğunuz halde dahi can sıkıntınızı gidermek için adres çubuğuna “edge://surf” yazıp oyuna hemen giriş yapabilirsiniz.

Microsoft’un açıklamasına göre oyun Şubat ayından bu yana Insider programına kayıtlı kullanıcılar tarafından test ediliyormuş. Tam olarak yayınlanmaya hazır hale gelmesi biraz vakit almışa benziyor. Fakat an itibariyle son sürüme yükseltme yapan herkes oyunu açabilir.

SkiFree’den ilham alınmış

Retro 8-bit karakter ve bölüm tasarımıyla dikkat çeken sörf oyunu, klasik Windows oyunu SkiFree’den esintiler taşıyor. Zaten Microsoft’un açıklaması da oyunun SkiFree’den ilham alınarak tasarlandığı yönünde. 

Oyunda sörfçü karakterini seçebiliyor, zengin kontrol seçenekleriyle maceraya adım atabiliyorsunuz. Öyle ki klavye, fare, dokunmatik ekran ve hatta Xbox oyun kolu ile karakterinizi yönlendirebilmeniz mümkün. Karşınıza çıkan engellerden kaçmak, Kraken canavarına yakalanmamak ve elden geldiğince puan toplamak oyundaki asıl amacınız. Ne kadar çok sörf yaparsanız o kadar puan elde edebilmeniz de mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı