Yazılım

Microsoft Windows 7 İşletim Sisteminin Fişini Çekiyor

Microsoft’un Vista işletim sistemi başarısızlığının ardından duyurduğu ve kullanıcılar tarafından çok sevilen Windows 7 işletim sistemi için yolun sonu geldi. 

Windows XP işletim sistemi kadar başarılı olan bir diğer Microsoft işletim sistemi olan Windows 7 için yolun sonuna gelindi. Microsoft’un başarısızlığı ve sorunlarıyla çok eleştirilen Windows Vista işletim sisteminden sonra kullanıcılara rahat bir nefes aldıran Windows 7 işletim sistemi halen daha milyonlarca bilgisayarda kullanılıyor. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 7 işletim sistemine olan destek 14 Ocak itibari ile sonlandırılıyor. Windows 7 işletim sistemine bu tarihten itibaren sadece genişletilmiş destek paketi alan kurumsal Windows 7 kullanıcıları güncelleme alacak. Normal Windows 7 kullanıcılarının ise Windows 10 işletim sistemine geçmeleri gerekecek. 14 Ocak itibari ile birlikte kullanıcılar Windows 7 işletim sistemini kullanabilecek olsa bile Windows 7 işletim sistemi tüm tehditlere açık durumda olacağı için kullanıcıların bir an önce Windows 10 işletim sistemine geçmeleri gerekiyor. 

İşletim Sistemlerine Yeni Bir Soluk : Windows 7

Microsoft tarafından kişisel bilgisayarlar, masaüstü, dizüstü, tablet PC ve media center bilgisayarlarda kullanılmak üzere çıkan bir işletim sistemi olan Windows 7, 22 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıktı. Windows Vista işletim sistemine göre çok daha hızlı bir kullanıcı deneyimi sunan Windows 7, Microsoft’un gelişmiş görev çubuğu ile birlikte yeni Windows Aero özellikleri sunuyordu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı