Yazılım

Msvcr120.dll Hatası Nedir|Nasıl Düzeltilir?

Msvcr120.dll, Windows İşletim Sistemi için Microsoft’un geliştirmiş olduğu, Windows 10 ile ilgili bir DLL dosyası türüdür. Windows için üretilmiş olan 1.0.0.0 sürümü, bu dosyanın en bilinen sürümüdür.”UNKNOW” güvenlik derecelendirmesinde bu DLL dosyası 1 yıldızlı popülerlik derecesine sahiptir.

DLL Dosyaları Nelerdir?

DLL (Dinamik Bağlantı Kitaplığı), EXE dosyalarına benzer programlardan oluşan dosyalardır. Bu dosyalar, daha fazla yazılım programının birden fazla işlevi gerçekleştirmesini sağlar.

Mesela, Microsoft Word’de bir belge düzenliyorken DLL dosyası yazdırmayı kontrol eder fakat o işlem gerekmediği sürece yüklenmesinin gereği yoktur. Örneğin belgenizi yazdırmaya karar verdiğinizde ve “Yazdır” tıkladığınızda, Microsoft Word yazıcı olan DLL dosyasını harekete geçirir. Daha sonra o anda belleğe RAM yüklenir. Başka bir programda, Adobe  Acrobat’ta ki belgeyi yazdırmak isterseniz şayet yine her zamanki  yazıcıyı yani DLL dosyası kullanılacaktır.

Msvcr120.dll Hata Mesajları Nelerdir?

Windows tabanlı bir cihazda meydana gelebilecek olan en yaygın msvcr120.dll hataları sırası ile aşağıdadır:

1.Msvcr120.dll bulunamadı.

2.Mscr120.dll dosyası eksik.

3.Msvcr120.dll erişim ihlali.

4.Msvcr120.dll dosyasını kaydedemiyor.

5.C:\Windows\System32\\msvcr120.dll bulunamıyor.

6.Windows 10 (Mulitple Editions) başlatılamadı. Gerekli bir bileşen eksik: msvcr120.dll. Lütfen Windows 10 (Multiple Editions) programını lütfen tekrar yükleyin.

7.Msvcr120.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir.

Msvcp120.dll Hatası Nasıl Meydana Gelir?

Cihazınıza yükleme yaptıktan sonra güç kesilmesi ve aniden kapanması durumunda “msvcp120.dll” dosyası bozulabilir ve yahut silinebilir.

Msvcp120.dll  dosyası bozulduğunda ve bu dosyayı kullanan uygulamalar ya da oyunlar başlatıldığında şu şekilde hata verebilir; “msvcp120.dll bilgisayarınızda eksik olması sebebiyle program cihazınızda başlatılamıyor. Bu sorunun giderilmesi için yüklemeyi yeniden deneyin.” Msvcp120.dll Hatası Nasıl Giderilir?

Cihazınıza bir yükleme yaptığınızda veya cihaz kendi kendine açılıp kapandıysa sonra da msvcp120.dll hatası alıyorsanız öncelikle yapmanız gereken ilk şey; bilgisayarınızı yeniden başlatıp yüklü olan programlarında güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Bekleyen güncellemeleriniz var ise güncelleyin ve yeniden kontrol edin.

DLL hatalarının bir diğer çözümü de “Microsoft Visual C++”yazılımının güncel sürümünü yükleyip deneyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı