BankacılıkYazılım

Nasıl Sanal POS Açarsınız?

Sanal POS, internetin son zamanlarda geniş kesimler tarafından kullanılmaya başlaması ve aynı zamanda da bir ticaret alanına dönüşmesi neticesinde, internet üzerinden ürün satışı yapmak isteyenler tarafından kullanılan, kredi – banka kartları üzerinden kullanıcıların ödeme yapmasını sağlayan bir sistemdir. Entegre edilmesi ve kullanımı kolay olmasına rağmen belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Sanal Pos Nedir, Nasıl Kullanılır?

E-ticaretin yaygınlaşması ile birlikte tüketiciler internet üzerinden alışverişi neredeyse her konuda tercih eder olmuşlardır. Genelde internet satışlarında normale göre daha düşük fiyatlar olması, çok çeşitli ürüne bir anda ulaşabilmek ve ev adreslerine kadar ürünlerin gelmesi gibi sebepler ile tercih edilen internet alışverişlerinde satıcılar için en gerekli uygulamaların başında ise sanal POS uygulaması gelmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük bir kısmı kredi – banka kartı ile yapılmakta olup müşteriler bu türden satış imkânı sunan kanallardan alışveriş yapmaya özen gösteriyorlar. Sizin de bir e-ticaret siteniz bulunuyorsa ve kart üzerinden alışveriş yapmaya olanak tanıyorsanız daha çok satış yapma olasılığınız bulunuyor demektir.

Bu durum için çeşitli bankaların ya da ödeme kolaylığı sunan aracıların yardımıyla sunulan sanal POS edinmeniz gerekmektedir. Ticaret siteniz için başvuru yapabileceğiniz pek çok sanal POS uygulaması sunan firma bulunmaktadır. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu BDDK tarafından onaylı olan bir sanal POS edinmeniz gerektiğidir, aksi halde ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Sanal POS almak için bir diğer önemli konu da vergi mükellefi olan bir şirkete sahip olmalısınız. Bireysel şirket sahibi olmanız da başvuru yapmanız için yeterli olacaktır.

Başvuru yapacağınız banka ya da ödeme kuruluşuna daha sonra vergi mükellefi olduğunuzu gösteren belgeler ve gereken diğer evrak ile başvuru yapmanız, sitenizin de halihazırda açık olması gerekmektedir. Bu nokta önemlidir, boş bir siteye ya da ürün girişi yapılmamış bir siteye sanal POS başvurusu yapmanız halinde geri çevrilmenizin olasılığı yüksektir. Bu noktalar kapsamında sanal POS başvurunuz hemen kabul edilecek ya da duruma göre biraz zaman alabilecektir. Sanal POS uygulamasında başvuru sırasında ücret talep edilmese de her işlem başına komisyon alındığını unutmamanız gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı