Yazılım

Online Ses Kesici Nedir?

Bazen bir müziği ya da ses dosyasını düzenlemeniz gerekebilir. Bazen de remix gibi sesi oynarsanız ya da bir sesi belirli noktalardan kırparak kesme işlemi yaparsınız. İşte bu yaptığınız işleme müzik kesme ya da ses kesme, işlemi yapan site veya servislere ise müzik kesici denir.

Temel olarak bir ses dosyasının belli bir yerinden yani saniyesinden, belli bir diğer aralığını kırparak; geri kalan diğer kısımlarını silme işlemine müzik kesme adı verilmektedir. Bu işlemin kullanım amaçları farklı olsa da gerçekleştirilen işlemler aynıdır.

Peki hangi amaçlarda müzik kesme işlemi uygulanır.

Zil Sesi Yapma

İnternette gezinirken ya da bir arkadaşınızın önerisi üzerine dinlediğiniz ve çok da beğendiğiniz bir şarkı keşfediyorsunuz. Beğendiğiniz bu şarkıyı telefonunuzun ya da ve benzeri bir cihazın zil sesi yapmak istiyorsunuz. Hatta alarm dahi yapmak isteyebilirsiniz. İşte tam olarak da böyle bir durumda, o çok beğendiğiniz şarkının belirli bir kısmını keserek, şarkının en çok beğendiğiniz bölümünü kaydedebilir ve zil sesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Intronuza Ses Ekleme

Bir video hazırlıyorsunuz ve videonun başlangıç kısmına intro eklediniz. Videonuzun başlangıcında çıkan ortalama 15-20 saniyelik bu kısım için ise çok güzel bir şarkı buldunuz. Yalnız sadece belirli bir kısmını kullanmayı istiyorsunuz. İşte tam da bu noktada mp3 kesici siteleri ve programları işinizi görecektir.

Video da istemediğiniz sesleri yok edin!

Ödeviniz ya da işiniz için hazırladığınız videonun belirli bir kısmını sesi beğenmediğiniz veya kötü ve rahatsız edici olduğunu fark ettiniz. İşte böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ses kesiciler sizin yardımınıza yetişecektir.

Desteklenen Formatlar Nedir?

Ses dosyası dediğimizde aklımıza gelen ilk şey özellikle mp3’tür. Ama bunun dışında bir çok formatta dosyanın da dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun da yanı sıra farklı bir uzantınız varsa onu da conventerlar sayesinde dönüştürerek kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı