Yazılım

Outlook

Outlook Microsoft tarafından geliştirilmiş ve bilgisayarlarında sürekli olarak bulundurduğu bir yazılım programıdır. Bununla beraber bilinen en eski mail yazılım formatlarından biridir. İlk çıkışta hotmail, msn ve benzeri e- posta sistemi ile hayata geçirilmiştir. Yazılım çıkışı amacı itibariyle POP3 maillerini okumaya yardım edecek bir yazılıma sahiptir. Outlook daha sonrasında dizayn değiştirerek kendisine ait sıfırdan bir mail sistemine geri dönüş yapıldı. Outlook günümüzde en çok kullanılan mail sistemlerinden biridir, herkesin muhakkak hayatında bir kere Outlook hesabı olmuştur.

Outlook Nasıl Kullanılmaktadır?

Outlook kullanımı için kişilerin öncelikle Microsoft üzerinden bir e- posta alması gerekmektedir. E- posta adresi olmayan kişiler https://www.microsoft.com/tr-tr/outlook-com/ üzerinden kendilerine bir mail adresi açabilirler. Adresi oluştururken kişisel bilgilerinizi, telefon numaranızı ve doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir. Outlook üzerinden kişiler bireysel veya kurumsal mail gönderiminde bulunabilirler. Bununla beraber program üzerinden kişiler skype adresi açarak toplu iletişimini sağlayabilir ve anlık sohbetlerini yürütebilirler. Outlook hesabı sadece mail ve skype hesabınızı kullanmanıza fayda sağlamamaktadır.Outlook hesabı üzerinden OneDrive, Word Online, Excel Online, PowerPoint Online ve benzeri araçları da ücretsiz olarak online bir şekilde kullanabilirler. Böylece bir oturum üzerinden bütün hesapları kullanabilirsiniz.

Outlook Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır?

Bilgisayar üzerinden online olarak Outlook kurulumu yapmak için bilgisayarınıza programı yüklemeniz gerekmektedir. Bilgisayar içerisinde Outlook olması demek anlık olarak mail akışlarınızı görüntüleyebilmek demektir. Outlook bir dönem kurulması oldukça zor ve kullanışsız bir programdır ancak Microsoft programı güncelleyerek yeni bir hale getirilmiştir. Bununla beraber Windows sistemine sahip olan bilgisayarınızın online mağazasına girerek Outlook programını indirebilir ve daha sonrasında kolay kurulum araçlarıyla birlikte masaüstünüze kurabilirsiniz. Program açıldıktan sonra mail adresinizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı