Yazılım

Program Kaldırma Programı

Program kaldırma için çeşitli birçok çevrimiçi program bulunmaktadır. Program kaldırmak için bilgisayarınızda bulunan denetim masasına girerek, programlar ve özellikleri kısmına giriş yapabilirsiniz. Bu bölüm üzerinden bilgisayarınızın içerisinde bulunan programlara bakabilir ve kaldırılmasını isteyen programa sağ tıklayarak kaldırma işleminde bulunabilirsiniz. Ancak belirli durumlarda, bilgisayardan programlar kalmamaktadır.

El ile silmeye izin vermeyen program yapılarında çevrimiçi programlar veya belirli programlar kullanarak sadece kaldırma işlemi yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda tabi ki kullanabileceğiniz birçok program bulunmaktadır, ancak bu programlar genel ücret karşılığında kullanılmaktadır. Bu tür problemlerde ücretsiz olarak bilgisayarınız üzerinden elsiz program kaldırmak mümkündür.

Programlar Menüsünden Program Nasıl Kaldırılır?

Program kaldırmak için programlar ve özellikleri menüsünden basit bir işlemle programlarınızı kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle başlatı açınız ve daha sonrasında regedit yazarak klavye üzerinde bulunan veya masa üstünde görünen tamam butonuna tıklayınız. Açılan pencerede Hykey local machine klasörüne giriş sağlayın genel olarak bu klasör bilgisayar içerisinde Regedit ana dosyasında bulunmaktadır. Bu sayfa açıldıktan sonra software klasörüne giriş yapınız ve oradan microsoft klasörüne gidiniz. Windows klasörü içerisinde bulunan currentversion klasörüne giriş yapınız. Sonrasında klasörün üst kısmında bulunan arama çubuğuna uninstall yazınız ve bu klasöre giriş sağlayınız.

Klasör içerisinde silmek istediğiniz programın ismini taratınız. Ardından seçtiğiniz klasörü seçerek, sağ tıklayınız ve sil seçimini işaretleyiniz. Genel uyarı ekranına düşen evet butonu üzerinden bilgisayarınıza onay veriniz ve daha sonrasında klasörün silinmesini bekleyiniz. Tekrar programlar ve özellikleri kısmına girerek denetim masası üzerinden programın listeniz de bulunup bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Program kaldırımı sırasında verilen uyarılara ve izinlere doğru bir şekilde işaretleme yapmanız gerekmektedir. İşlem sırasında, programı durdurmanız halinde dosya kaldırılmadan bilgisayarınız da kalmaya devam edecektir. Denetim masası içerisinde dosyanın gözükmeye devam etmesi durumunda, oradan da dosyayı kaldır işleminde bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı