Yazılım

Realme Yeni Arayüzü Realme UI’ı Duyurdu

Ocak ayının sonunda ülkemize gelecek olan Realme, yeni arayüzü Realme UI’ı duyurdu. İşte Realme UI ile birlikte gelen yenilikler. 

Kısa bir süre içerisinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi haline gelen Realme, bir yandan yeni ürünlerini duyururken diğer bir yandan da kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeye devam ediyor. Realme bu doğrultuda, ColorOS 7 ve Android 10 işletim sistemi üzerine şekillenen yeni arayüzü Realme UI’ı duyurdu. Realme’nin yeni arayüzü ile birlikte telefonlara sadece görsel değişiklik değil performans anlamında da önemli iyileştirmeler geliyor. 

Realme, stok Android arayüzüne yakın bir arayüz olan Realme UI’ı duyurdu. Yeni arayüz ile birlikte gelişmiş özellikleri basit ve sade bir tasarımda sunan Realme’nin yeni arayüzü Android 10 ve ColorOS 7 arayüzü üzerinde şekilleniyor. Realme’nin “Kusursuz Eğlence” olarak duyurduğu Realme UI ile birlikte kullanıcılar sistem renklerini, simgeleri, animasyonları ve duvar kağıtlarını yeni efektler ile kullanabiliyor. 

Yeni arayüz ile birlikte kullanıcılar simgeleri geçebilecekleri gibi simgeleri kendileri de tasarlayabilecek ve simgelerin saydamlığını da ayarlayabilecek. Arayüz tüm bunların yanında ayrıca yeni duvar kağıtlarını da kullanıcıların kullanımına sunacak. Realme’nin açıklamasına göre “doğal elementlerden” yola çıkılarak oluşturulan 11 yeni duvar kağıdı kullanıcıların kullanımına sunulacak ve bu duvar kağıtları her renge uyum sağlayacak. Realme UI tüm bu iyileştirmeleri yeni animasyonlarla tamamlayacak. 

Realme UI Cihazların Performansını Arttıracak

Realme’nin yeni arayüzü yularıda da belirttiğimiz gibi sadece görsel iyileştirmeler değil, performans anlamında da önemli iyileştirmelere sahip olacak. Android 10’un tüm özelliklerine sahip olacak olan yeni arayüz böylelikle gelişmiş güç tasarrufu özellikleri ve Realme’nin “ son moda özellikler” olarak isimlendirdiği yeni özelliklere de sahip olacak. Realme’nin yeni arayüzü bu yıl tanıtılacak olan tüm Realme cihazlarına gelecek. Realme UI’ın diğer Realme cihazlarına gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı