Yazılım

Resimden Font Bulma

Çok beğendiğiniz fakat adını bir türlü hatırlayamadığınız bir yazı karakteri ile karşı karşıya kaldığınızda başvurabileceğiniz font bulma yöntemleri arasında en çok kullanıma uygun yöntemleri inceleyip derledik. Bu yöntemlerin hepsi bizi aynı sonuca götürecek olsa da bazılarının kullanımı oldukça pratiktik olduğunu söyleyebiliriz.

Bir tasarımcıysanız eğer kendinizi sosyal hayatınızda bile karşılaştığınız her şeyi algıda seçicilik ile incelerken buluyorsunuz. Bazen de herhangi bir fonta gözünüz takılabilir ve ben bununla ilgili bir şeyler yaparım dediğiniz oluyor. İşte tam olarak bu noktada tasarımcılar için geliştirilmiş olan font bulma yöntemleri bulunmaktadır. Biz de tüm yöntemleri inceleyip, sizin için en popüler ve en kolay yöntemleri derleyip sizin için bir öneri listesi hazırladık.

Font Bulma Yöntemleri

Font bulmak için kullanılan yöntemlerden birisi olan WhatTheFont,aradığınız fontu MyFonts.com üzerinden araştırıp aynısını yada aradığınıza en çok benzeyenlerini bularak size sunuyor. Fakat genel olarak ücretli fonları size sunduğunu söyleyebiliriz. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız sunulan fontu ücretsiz siteler üzerinden araştırmaya yönelebilirsiniz.

Find My Font

WhatTheFont’un yanında alternatif olarak bir diğer seçenek de FindMyFont’u göstermek mümkündür. Bu uygulama farklı olarak bazı harfleri size seçtirerek biraz daha fazla detay istemektedir. Daha sonrasında ise karşınıza uyumluluk yüzdelerini gösteren seçenekler çıkartıyor. Bu uygulamayı da ücretsiz bir şekilde Apple Store ve Google Play’den indirmeniz mümkündür.

FontSpring

FontSpring de FontSquirrel’e oldukça benzer olan bir başka altarnatiftir. Kullanım şekli ve mantığı birebir aynısıdır.

WhatFont

Bir Chrome eklentisi olan WhatFont, tarayıcınız üzerinden kullanılmasıyla en basit ve pratik yöntemlerden birisi olmaktadır. Eğer bir websitede kullanılan yazı karakterinin ismini öğrenmek isterseniz, tarayıcınızdaki ikona tıklayıp daha sonra da yazının üzerine getirmeniz gayet yeterlidir.

Fond Finder

Font Finder ise Firefox ve Opera kullanan kullanıcılar için tasarlanmış bir altarnetif yollardan biridir. Kullanım şekli WhatFont’a benzer bir şekilde çalışmaktadır. Tarayıcınıza eklenen T butonunun üzerine tıkladıktan sonra, merak edip bulmak istediğiniz yazı karakterinin üzerine gelip sol tıkladığınızda o yazı karakterinin detayları karşınıza çıkmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı