Yazılım

Roku Stick

Roku Stick akıllı televizyon yazılımı, televizyonun kendisi için veya üzerine ekstra eklenebilecek bir dongle ile gelmektedir. Bazen sipariş ettiğiniz Roku Stick ürünün özelliğine göre kutu ürün olarak da alım yapabilirsiniz. Roku Stick modelleri 4k ve HDR video desteği sunmaktadır ve Roku ürünün en üst modeli akıllı çubuğa sahip modelidir. Fakat bu model diğer ürünlere göre iki katı daha pahalı satılmaktadır. Şayet 4K ve ses kontrolü bir ürüne ihtiyacınız yoksa, Roke Express modelini de tercih edebilirsiniz.

Roku Stick Fiyatları

Roku Stick akıllı televizyon yazılımı ücretleri ortalama 59.99 Euro üzerinden başlamaktadır. Kişiler ürünü çevrimiçi sitelerde, daha uygun fiyata bulabilirler. Roku Stickürünü elinize geldikten sonra akıllı yazılımı olanları HDMI girişinden televizyona bağlayabilirsiniz. Her ne kadar Roku Stick ürünleri kendi içerisinde üç farklı kategoriye ayrılsada tüm cihazlara aynı şekilde bağlanır. Roku içerisine çeşitli uygulamalar bulunmaktadır bununla beraber ürün içerisinde binlerce filme ve şovlara da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Roku Stick Türkiye’de Nereden Alınabilir?

Roku Stick Türkiye satışı ne yazık ki bulunmamaktadır. Bu yüzden genel olarak Amazon veya Roku Stick’in resmi web sitesi üzerinden ürünü alabilirsiniz. Bununla beraber Roku Stick ürünün satıldığı diğer bir kanal Borderlinx servisidir. Bu servis bir posta yolu servisidir, Amazon ve benzeri yabancı siteler üzerinden Türkiye kargosu bulunmayan mağazalardan alışveriş yapacak olan kişiler adresi Borderlinx olarak vererek, alışverişlerini yapabilirler. Bu kanalı kullanmanız durumunda, 100 Dolar ve üstü alışverişlerinizde gümrük ücreti ödemeniz gerekmektedir. Amazonda Roku fiyatları ortalama 49 Dolar üzerinden başlamaktadır ve ortalama 12 Dolar kargo ücreti ile ürünü sipariş edebilirsiniz. Ortalama kargo süresi ise 1 hafta sürmektedir. Türkiye’de Roku kullanacak olan kişiler Unblock- us ve benzeri servisleri kullanarak alternatif kanallara erişim sağlayabilirler. Roku’nun Unblock- us servisine uyum sağlayabilmesi için DNS ayarlarını Unblock- us servisini görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı