TeknolojiYazılım

Samsung 150 Megapiksel Kamera ile Gündeme Bomba gibi Düşecek!

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, gündeme bu seferde çıkaracak olduğu 150 MP kamera ile geldi, Samsung’un bu kamerası ile ilgili bilgi sızıntıları gerçekleşti.

Samsung firması 150 MP kamera için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan çalışmalar sonrası, Samsung’un 150 MP kameralı ilk tasarımı için de çalışmalarını sürdürdüğü bilinmektedir.

108 MP kameralı cihazları kullanıcılar ile buluşturan Samsung, hem kendi cihazları için hem de tedarik ettiği firmalar için kamera üretimi gerçekleştirecek, Xiaomi’nin 150 MP kamera için Samsung ile anlaşma yaptığı da açıklanmıştı.

Samsung firması, kamera teknolojisinde kendinden söz ettirmeyi sık sık başarıyor.Hem kendi modelleri için hem de diğer markalar için kamera üretimi gerçekleştirmekte olan Samsung diğer yandan mevcut ürünlerini geliştirmeye de devam etmektedir.

 Edinilen bilgilere göre yeni kamera teknolojisini ilk kez Samsung’un hangi modelinde kullanıcılığı da öğrenildi.

Twitter’da Sleepy Kuma kullanıcı adlı hesap daha önceki günlerde kamera teknolojisi ile ilgili bir sızıntı bilgi paylaşımı yapmıştı.Bu sefer paylaştığı bilgide kameranın varlığı, Xiaomi tarafından bu yılın son aylarında kullanmaya başlayacağını belirtmişti.

Bu paylaşımı yaptıktan haftalar sonra aynı hesap üzerinden model bilgisi de paylaşıldı.

Paylaşımın doğruluğu için kaynak olarak ise Güney Kore’de bulunan bir forum sitesi gösterilmişti, edinilen bilgilere göre Samsung’un 150 MP kameralı ilk modeli Galaxy S21 Ultra veya Galaxy S30 Ultra cihazında kullanılması bekleniyor.

 Bilgi paylaşımın gerçekleştirildiği aynı hesap üzerinden kameranın önümüzdeki sene Samsung modelinde kullanılacağı söylendi.

Samsung 150 MP kameranın özellikleri de aynı kaynak tarafından belirtildi.

Söylenen bilgilere göre 150 MP ana kamera + 64 MP telefoto + 16 MP geniş açı + 12 MP makro + 3D ToF VGA şeklinde bir kamera kurulumu olacağı da belirtildi.OIS teknolojisinin ana ve telefoto kamerada yer alması da paylaşılan bilgilere göre beklenmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı