Yazılım

Şekilli Nick Yazma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

2000’li yılların başından 2010’lara olan kısımda bolca oyun oynamış arkadaşlar bu yazıya oldukça aşinadır. Özellikle online oyunlarda ve mmo rpg oyunlarında kendimize bir isim vermemiz gereklidir. Olabildiğince havalı ve marjinal bir isim bulmak için internette şekilli nickler, havalı isimler , cool nickler gibi pek çok varyasyonlu aramalar yapar, içinden en beğendiğimiz nicki yarattığımız karakteri isimlendirmede kullanırdık. Aradan yıllar geçmesine rağmen bu gelenek hala değişmedi. İnsanlar yeni bir hesap açtığı zaman internet üzerinde oluşturabileceği nickler hakkında bilgi sahibi olabilmek için sorgulamalarda bulunuyor. Özellikle Metin 2 , Knight Online, Leauge of Legends, Dota2 gibi milyonlarca aktif oyuncuya sahip ve bağımlılık rahatan rpg ve mmo tarzı oyunlarında nick oluşturma konusunda sarfedilen yoğun çabayı görebiliyorsunuz. İnternet üzerinde yer alan ve nick tavsiyesi üzerine kurulmuş birçok site bulunmakta. Bu sitelerin hepsi yazdıkları nicklerle kullanıcılar tarafından okunma ve ziyaret edilme amacı gütmektedir. Kulağa oldukça ilginç gelebilir ama oyundaki nickiniz insanların sizin hakkınızdaki olumlu veya olumsuz düşüncelerdeki temel faktörlerdendir.

Oyunlarda Önyargının Temelini Oluşturur

Gerçek hayatta nasıl ki bir insanın ismi, giydiği kıyafeti, tipi, hareketleri ve davranışları ile kafanızda bir şekil canlandırıyorsanız aynı şey sanal ortamda da geçerlidir. İnsanları genellikle birkaç saniyedeki görüntü, hal, hareket ve o anki tavrı ile yargılarız. Ön yargı dediğimiz kavram tam da bu durum için güzel bir örnektir. Sanal ortamda da giydiğiniz kıyafet, seviyeniz, gücünüz, nickiniz ve yazma tarzınız oldukça önem taşımaktadır. Sırf bu yüzden birbiri ile arkadaş, sevgili olan pek çok küçük yaşlı kardeşimiz mevcuttur.

Şekilli nick oluşturmak için genellikle ingilizce karakterlere başvurulur. Dark kelimesi nick oluştururken en fazla kullanılan kelimeler arasındadır. Türkçe Anlamı siyah, kara olan bu kelime kişiye çoğu zaman marjinal bir hava katabilir. Havalı nick oluşturmak için başvurulan ikinci metod ise latin alfabesinde yer almayan ve genellikle resmi olmayan, düzenlenmiş harflerin kullanımı ile yazılan nicklerdir. İnternet üzerinde çeşitli düzenlenmiş harfler mevcuttur ve bunları ingilizce kelimelerle birleştirerek kendinizi oyun içerisinde daha özgün hissedebilirsiniz. Tabi ki kimilerine göre bu olay tamamen saçmalıktan ibarettir. Genellikle oyundaki nicklerine isim soyisim yazan ve sabit normal şeyler yazanlar da mevcuttur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı