OyunYazılım

Steam Kullanıcıları, 2019 Yılında 21 Milyar Saat Oyun Oynamış

Dijital oyun platformu olan Steam, kuşkusuz ki birden fazla rakibi olmasına rağmen hala daha sektörde lider. Valve da adeta bu liderliğini kanıtlar şekilde bazı önemli verileri paylaşıyor. Bu tür paylaşımlarla deyim yerindeyse dosta güven, düşmana korku salan Valve, şimdi de 2019 yılında yani geçtiğimiz seneye ait bazı önemli veriler paylaştı. Paylaşılan bu verilere göre Steam üzerinden oyuncular 2019 yılında tam 21 milyar saatten fazla oyun oynamışlar.

Geçtiğimiz günlerde de kendi rekorunu tazeleyen Steam, yeni bir rekora imza atmış ve Steam kullanıcı rekoru adı altında anlık oyuncu sayısını paylaşmıştı. Anlık olarak 18 milyon 801 bin 994 kişinin kullandığı Steam, adeta başarıdan başarıya koşuyor.

Oyuncular Steam üzerinden 21 milyar saat oynamış

Sadece kaç saat oyun oynandığı verilerini paylaşmayan Valve, ayrıca kayıtlı kullanıcı sayısını ve Steam atölyesine ne kadar içerik eklendiğinin de verilerini paylaştı. Şirket tarafından açıklanan verilere göre 2019 yılında Steam’e kayıtlı kullanıcı sayısı 95 milyona ulaşmış. Ayrıca yine Valve’a göre Steam’ın atölyesine tam 4.3 milyon yeni içerik eklenmiş ki bu da geçtiğimiz senelere göre rekor bir başarı. Bakalım bu sene içerisinde Steam kendi rekorlarını geçebilecek mi bekleyip göreceğiz

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı