Yazılım

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Hatası Çözümü

İstediğiniz oyunu oynamaya çalışırken karşınıza çıkan hatalardan en yaygın olanı belki de 0xc00007b Hatasıdır. League of Legends, Fortnite,Rainbow Six Siege, PUBG, Apex, Legends Metro Exodus, Resident Evil 2, Final Fantasy XIV: Shadowbringers ve  Counter Strike Global Offensive gibi oyunlara erişmeye çalıştığınızda bu tarz bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Peki ya 0xc00007b hatasının çözümü için ne yapmanız gereklidir? 0xc00007b hatasından nasıl kurtulabilirsiniz? 0xc00007b tam olarak ne anlama gelmektedir? Makalemizde 0xc00007b hatasının çözümünü ve ne anlama geldiğini ele alarak sizlere birden fazla yöntem sunacağız. Herkesin bu hatadan kurtulması için uygulaması gereken yöntem farklı olduğundan birden fazla yöntem açıklayarak, birini deneyip bu hatadan kurtulmanızı sağlayacağız.

Ekran Kartını Sürücünüzü Güncelleyin

Bu hatanın ortaya çıkmasındaki temel sebeplerden biri ekran kartı sürücülerinin uzun bir süredir güncel tutulmamasıdır. Eğer uzun süredir ekran kartınızın sürücüsünü güncellemiyorsanız veya otomatik olarak güncellemeye açık değilse manuel olarak kendiniz güncellemelisiniz. NVIDIA ile AMD ekran sürücülerinde sıklıkla karşılaşılan bu hatadan kurtulmak için yapmanız gereken ekran sürücülerini kendiniz güncellemeniz veya otomatik güncellemeyi açmanızdır. Böylelikle dilediğiniz oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Belki de bu hatanın sona ermesindeki tek çözüm bilgisayarınızı yeniden başlamaktadır, ne dersiniz? Windows işletim sistemlerinde sıklıkla meydana gelen bu hatanın çözümü için ufak bir hamle yeterli olabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bu hata ile karşılaşmaya devam ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Yönetici Olarak Başlat

Programı veya oyunu yönetici olarak başlatmayı denediniz mi? Hata veren programı yönetici olarak başlattığınızda sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Belki de gerekli izinler karşılanmadığı için bu hatayı veriyordur. Yönetici olarak başlattığınızda bu hatadan kurtulma ihtimaliniz yüksektir. Genellikle hatanın temel kaynaklarından biri yönetici olarak başlatılmamasıdır.

Uyumluluk Sorunlarını Giderme

Daha önce uyumluluk sorunlarını giderme seçeneğini kullandınız mı ? Sıkıntı yaşadığınız oyunun veya programın üzerine gelip sağ tıklayıp uyumluluk sorunlarını giderme yazısına basabilirsiniz. Windows sorunu çözmeye çalışacaktır. Tarama ve çözme işlemi bittikten sonra bir daha girmeyi deneyin. Sorunu hala çözememiş iseniz yorum kısmından bizlere bildirebilir ve destek alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı