Yazılım

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Yolda

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemeleri için açıklamalarda bulundu. Microsoft Windows 10 Mayıs 2020 güncellemelerinin yakında yayınlanacağını açıkladı.

Microsoft cephesinde yapılan açıklamada, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin Windows Insider programındaki kullanıcılara yayınlanacağı belirtildi. Güncellemenin Windows 10 kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bilindiği üzere Microsoft Windows 10 güncellemeleri için verdiği tarihlerde tutarlılığı ile tanınıyor. Bu anlamda Microsoft’un Windows 10 Kasım 2019 güncellemelerinin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Windows Insider kullanıcılarının uzun bir süredir test ettiği Windows 10 Kasım 2019 güncellemesine Microsoft yeni özellik eklemeyi bıraktı ve sistemin var olan bazı sorunlarını çözmeye başladı.

Korona virüs salgını sonrasında teknoloji devleri olumsuz etkilenmişti. Yazılım devi Microsoft yaptığı açıklamada, Windows 10’un bazı güvenlik güncellemelerinin ertelendiğini belirtmişti.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Windows 10 işletim sistemine gelecek olan Mayıs 2020 güncellemelerini yükselmek için kullanıcıların Windows Insider programına kayıt olma zorunlulukları bulunuyor.

Windows Insider programına dahil olmak isteyen Windows 10 kullanıcıları, Windows Ayarlar menüsünden erişebiliyor. Güncelleme ve Güvenlik sekmesi altından erişilebilen Windows Insider Programına tıklayıp, Başlayın butonuna basarak Windows 10’un tüm kullanıcılara yayınlanmayan erken güncellemelerini almak mümkün hale geliyor.

Windows Insider programına dahil olan kullanıcılar çıkan ekrandan Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini seçerek güncellemeyi bilgisayarlarına kurabiliyor. Yeni güncellemenin yüklenmesinin ardından yeniden başlatma yapılarak yeni güncelleme kullanılabilir hale geliyor.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Neler Sunuyor ?

Windows 10 için yayınlanacak olan Mayıs 2020 güncellemesi için bir süredir çalışılıyor. Windows 10’un yeni güncellemesiyle birlikte gelecek olan bazı yenilikler DirectX 12 ve yeni bir başlat menüsü olarak öne çıkıyor. Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin detaylarının ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. Öncelikle Merhaba Windows 10 2004 Güncellemesi için indir ve yükle kısmına basıp indirdi ve yeniden başlattı açıldığı zaman bu güncellemede hata oluştu yazısı çıktı acaba neden oluyor Hata Kodu : 0xc1900101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı