Yazılım

Windows.old Klasörü ve Dosyaları Nasıl Kaldırılır? (Çözüldü)

Windows 10 yeni getirdiği güncellemelerle birlikte windows klasörü içerisinde “windows.old” şeklinde bir klasör oluşmaktadır. Klasör eski sürüm windowsu barındırdığı için oldukça gereksizdir diyebiliriz.

Güncellemeleri tamamladıktan sonra oluşan bu klasörü kaldırmak bazı kullanıcılar için zor olabiliyor. Bu durum karşısında diskinizde fazladan yer kaplayan bu dosyayı kaldırmanın yollarını arıyorsanız bu sorununuza çözüm getirdik.

Öncelikle bilgisayarınızda ki Yerel Disk (C:) isimli diskimize giriş sağlayalım ve boş alanla birlikte gereksiz klasörün boyutunu kontrol edin.

Başlat menüsü içerisinde yer alan “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Ayarlar menüsü içerisinde “Sistem” bölümüne giriş yapalım.

Sistem menüsüne giriş yaptığınızda sol tarafta “Depolama” bölümüne giriş yapın ve sağ pencerede “Bu Bilgisayar (C:)” yazan kısıma çift tıklayalım.

Açılan pencere içerisinde “Geçici Dosyalar” seçeneğine çift tıklayın. Giriş yaptığınızda “Önceki Windows Yüklemesi (Yüklemeleri)” bölümünün başındaki kutucuğa tik işareti koyuyoruz ve daha sonra üst kısımda bulunan “Dosyaları Kaldırın” butonuna basıyoruz. Böylelikle geçici dosyalar tamamen ortadan kalkmış ve windowsun eski sürümünü de silmiş oluyorsunuz.

Yapamadığınız herhangi bir kısım olursa veya atladığınız bir adım yorumlarda bizlere belirtmeyi unutmayınız. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız..

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı