Yazılım

Word Dosyasını Pdf Yapma

Günümüzde word dosyalarında genel anlamda paylaşım esnasında bozulmalar yaşanabiliyor ve dosya içerisindeki belgelerde veri kayıpları, anlam bozulmaları olabiliyor. Bu tarz durumların önüne geçmek için word dosyasında hazırlanan belgeleri pdf olarak kayıt etmek ve paylaşmak gerekiyor.

Pdf dosyasına dönüştürülmesi gereken word dosyası için birçok online platform olduğu gibi bu hizmeti word programıda sağlıyor. Word ile hazırladığınız belgeleri inceledikten sonra dosyalar bölümünden kayıt etmeden önce, farklı kaydet butonu ile pdf olarak kayıt edebilirsiniz.

Word Dosyasını Nasıl Pdf’e Çevirebilirim?

Online web siteleri sayesinde tüm word belgelerinizi ücretsiz olarak pdf dosyalarına çevirebilirsiniz. Word dosyaları içerisindeki tüm belgelerin eksiksiz geçiş yapabilmesi ve veri kaybının tamamen ortadan kaldırılması için pdf paylaşımları önemli yere sahip. Pdf dosyasının veri koruma özelliği sayesinde artık görsellerde piksel bozulması, cümlelerde anlam kaymaları yaşanmayacak. Word içerisinde farklı kaydet butonu ile de pdf dosyası şeklinde kayıt edebileceğiniz belgelerinizi gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

Online PDF Dönüştürme Siteleri

Online PDF dönüştürme denildiğinde akıllara gelen ilk site, ilovepdf.com’dur. Sağladığı ücretsiz imkanlar sayesinde tüm belgelerinizi kısıtlama ve veri kaybına uğratmadan reklamsız şekilde pdf’e çevirebilirsiniz.

Smallpdf.com web sitesi pdf dönüştürme işlemlerinde oldukça başarılı bir site fakat dönüştürmelerde bazı kısıtlamalar koyabiliyor. Pdf içerisinde belirli bir kelime sayısının üzerine dönüştürme yapmayan site, online araçlar içerisinde yinede oldukça başarılı diyebiliriz.

Conventer sistemleri içerisinde pdf çevirilmesi oldukça popülerdir. Resim dosyaları ile birlikte yazı dosyaları da paylaşılmadan önce pdf’e çevrilmesi gerekmektedir. Pdf’e çevrilen dosyalar daha güvenli ve kaliteli paylaşıma açık olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı