Yazılım

Yeni Microsoft Edge İndirmeye Sunuldu

Microsoft’un Chromium tabanlı yeni internet tarayıcısı indirmeye sunuldu.

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft geçtiğimiz yıl Google Chrome, Opera ve Vivaldi gibi tarayıcıların da temel olarak esas aldığı Chromium kaynaklı yeni bir internet tarayıcısı geliştirmeye başlamıştı. Microsoft’un yeni internet tarayıcısı indirmeye sunuldu.

İnternet tarayıcıları konusunda başarısızlığına son vermek isteyen Microsoft son olarak Chromium açık kaynak kodlu yeni bir Microsoft Edge internet tarayıcısı geliştirmeye başladığını açıklamıştı. Microsoft’un aylardır üzerinde çalıştığı yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge internet tarayıcısı nihayet çıktı. 

Yeni Edge Çok Daha Hızlı Çok Daha Kararlı

Microsoft’un yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge internet tarayıcısı, eski Edge internet tarayıcısına göre çok daha ileri seviyede bir performans sunuyor. Daha güvenli bir internet gezinmesi sunan Microsoft Edge internet tarayıcısı eski internet uygulamalarının çalışabilmesi için ayrıca Internet Explorer moduna da sahip. Yeni internet tarayıcısını indirmeye sunan Microsoft, yeni Edge tarayıcının tüm özelliklerinin kullanıma sunulmadığını asıl özelliklerinin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını ve tarayıcının sürekli olarak güncelleneceğini belirtti. Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, iOS, Android ve macOS sürümleri bulunan yeni Microsoft Edge internet tarayıcısı ücretsiz olarak indirilebiliyor. Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge internet tarayıcını bu linkte tıklayarak indirebilir ve denemeye başlayabilirsiniz. 

Microsoft’un yeni internet tarayıcının diğer özelliklerine değinecek olursak, Microsoft’un klasik diretmelerinin yeni Edge tarayıcısında olmadığını görüyoruz. Kullanıcılara Chrome benzeri bir kullanıcı arayüzü sunan yeni Edge tarayıcısının Chrome tarayıcısından pek farkı olmadığı için kısa sürede Chrome’un önüne geçeceği düşünülmüyor ancak Microsoft’un Windows işletim sistemi ile birlikte sunacağı yeni internet tarayıcısı gelecek vadediyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı