Yazılım

Yeni Windows 10 Simgeleri Tüm Kullanıcılara Açılıyor

Windows 10 işletim sisteminde sürekli iyileştirmeler yapan Microsoft geçtiğimiz günlerde, test kullanıcılarına sunmaya başladığı yeni Windows 10 simgelerini tüm kullanıcılar için sunmaya başladı. 

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemi yeni güncellemeler ile birlikte çok daha kullanışlı hale gelmeye devam ediyor. Windows 10 işletim sisteminin son işletim sistemi olacağını söyleyen Microsoft Windows 10 işletim sisteminin güncellemeler ile birlikte sürekli güncelleneceğini ve bu sayede macOS işletim sistemi gibi yeni özellikler kazanacağını açıklamıştı. 

Windows 10 işletim sistemi için yıl içerisinde iki büyük güncelleme yayınlayan Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Microsoft bu doğrultuda Windows 10 işletim sisteminin uygulama simgelerini değiştirmek için ilk adımı geçtiğimiz ay atmıştı. İlk olarak Windows Insider kullanıcıları için sunulan yeni Windows 10 simgeleri için yürütülen testler başarı ile sonuçlandırılmış durumda. Microsoft yeni Windows 10 uygulama simgeleri paketini Windows 10 kullanıcılarına sunmaya başladı. 

Yeni uygulama simgeleri ile birlikte Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 arayüzünü daha modern bir görünümle kullanabilecek. Windows 10’un 1909 sürümüne sahip olan bilgisayarlarda kullanılmaya başlanan simgelerle birlikte simgesi değişen bazı uygulamalar şunlar oldu. 

Hesap Makinesi

Takvim

Posta

Fotoğraflar

Microsoft Edge

Microsoft Office Uygulamaları

Windows 10 işletim sisteminde simgesi değişen diğer uygulamalar ise Videolar ve Paint uygulamaları gibi Windows 10’un çok kullanılan uygulamaları oldu. Yenilenen Windows 10 simgeleri Windows 10 deneyimini çok daha arttıracak. Windows 10 için özel olarak geliştirilen simgelerle birlikte Windows başlat menüsünde bazı kullanıcıların yaşadığı düşük görüntü kaliteli uygulama simgeleri sorunu ortadan kalkmış durumda. 

Uygulama Simgeleri Güncellemelerle Birlikte Gelecek

Windows 10 işletim sisteminin son güncellemesi ile sunulan yeni simgelerle birlikte ayrıca kullanıcı arayüzü de daha modern hale geliyor. Yeni simgeler Microsoft Store’da güncellenen uygulamalarla birlikte gelirken bazı simgelerde yeni güncelleme ile birlikte gelecek. Eğer ki Windows 10 işletim sisteminin son güncellemesini indirdiyseniz ve bazı uygulamalarınızın simgeleri değişmediyse Microsoft Store’a girerek uygulamalarınızı güncelleyerek uygulama simgelerinizi değiştirebilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı