GündemYazılım

Yerli Video Konferans Uygulaması Geliştirildi!

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın himayesi altında kurulmuş olan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne üye olan şirketlerin üretmiş olduğu güvenli ve yerli video konferans ürünlerine ilgi her geçen gün artmaktadır.

Başkanlık tarafından yapılmış olan yazılı açıklamaya göre, yeni tip corona virüsü salgını sürecinde en çok ihtiyaç duyulanlar arasında video konferans uygulamaları bulunmaktadır.

 Yabancı uygulamalarda bulunan güvenlik açıkları ile çok konuşulan ve kullanmakta tereddüt edilmekte olan video konferans programları için Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi harekete geçerek çalışmalara başladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesi altında kurulmuş olan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, bu yeni tip corona virüs salgını süreci boyunca alınmış olan sosyal mesafe tedbiri nedeni ile uzaktan çalışma yaygınlaşmış oldu.

Uzaktan çalışma sisteminin yaygınlaşması ile birlikte gelen güvenlik risklerine karşı üye firmaların tasarlamış oldukları güvenli ve yerli video konferans ürünlerinin kullanımını daha çok artırmayı düşünerek yerlileşmeyi hedeflemektedirler.

Güvenli ve Yerli Video Konferans Ürünleri Üretmeye devam’

Kümelenme üyesi olan firmalar tarafından geliştirilen bu yerli ve güvenli video konferans ürünleri kamu ve özel sektör tarafından tercih edilmeye başlandı bile.

Pek çok firma ve kurum tarafından kullanılmaya başlanan ürünler, görüntülü toplantı yapma imkanı sunmaktan başka uzaktan eğitim sürecinde de çok ilginin olacağı düşünülmektedir.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olan İsmail Demir de bu konu ile alakalı düşüncelerini belirterek “Her alanda yerli ürün kullanma ve kullandırma çalışmalarımız sürüyor.

Yerli video konferans ürünlerinde de yerlileştik, yerli video konferans ürünlerini geliştirmiş olan Siber Güvenlik Kümelenmesi üyeleri olan May Siber, Karel, YD Yazılım, Gais, ICTerra, BitesLiberta, 12M, Nettsi ve Havelsan firmalarını tebrik ederek geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğimizi belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı