Yazılım

YouTube Adblock

YouTube Adblock (şirket Inc) pop-up reklamlar ve ziyaret ettiğiniz web sayfalarında istenmeyen reklamlar görüntüleyen bir adware programıdır. Bu reklamlar, altı çizili anahtar kelimeler (metin içi reklamlar), pop-up reklamlar veya reklam afişleri gibi kuponlar içeren kutular olarak gösterilecektir.

YouTube AdBlock Nedir?

YouTube AdBlock, Youtube’daki reklamları engelleyecek bir program olarak ilan edilir. Bu yararlı bir hizmet gibi gelebilir fakat, YouTube AdBlock programı müdahaleci olabilir ve bunları isteyip istemediğinizi reklam görüntüler.

YouTube AdBlock reklamları pop-up altında farklı bir metin olabilir: “YouTube AdBlock tarafından desteklenmektedir”, “YouTube AdBlock tarafından getirildi”, “YouTube AdBlock tarafından desteklenmektedir RocketTab”, “YouTube AdBlock tarafından reklamlar” veya“YouTube AdBlock tarafından desteklenmektedir reklamlar”.

Bu reklamlar, web tarayıcı araç çubukları, optimizasyon yardımcı programları ve diğer ürünler de dâhil olmak üzere ek şüpheli içeriğin yüklenmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır, böylece YouTube AdBlock yayıncısı tıklama başına ödeme geliri oluşturabilir.

Makinenize YouTube AdBlock reklam yazılımı bulaştığında, diğer yaygın belirtiler şunlardır:

Reklam afişleri ziyaret ettiğiniz web sayfaları ile enjekte edilir.

Rastgele web sayfası metni köprülere dönüştürülür.

Sahte güncellemeleri veya diğer yazılımları öneren tarayıcı pop-up’ları görünür.

Diğer istenmeyen adware programları kullanıcının bilgisi olmadan yüklü alabilirsiniz.

Daha da kötüsü yapmak için, ayrıca YouTube AdBlock bilgisayarınızın daha halsiz hareket etmesine veya web tarayıcınızın donmasına neden olacağını göreceksiniz.

YouTube AdBlock Bilgisayarıma Nasıl Yüklendi?

YouTube AdBlock yaygın İnternet kapalı indirmek diğer ücretsiz programlarla ile birlikte gelir. Ne yazık ki, bazı ücretsiz indirmeler, diğer yazılımların da yükleneceğini yeterince açıklamıyor ve sizin bilginiz olmadan YouTube Adblock’u kurduğunuzu görebilirsiniz. Yazılım yüklerken her zaman dikkat etmelisiniz, çünkü çoğu zaman, bir yazılım yükleyicisi bu YouTube AdBlock adware gibi isteğe bağlı yüklemeler içerir. Yüklemek için kabul ne çok dikkatli olun. Her zaman özel yükleme için tercih ve tanıdık olmayan bir şey, indirmek ve ilk etapta yüklemek istemedim özellikle isteğe bağlı yazılım seçimini kaldırın.

YouTube AdBlock adware nasıl kaldırılır? (kaldırma Kılavuzu)

Bu sayfa, YouTube AdBlock reklam yazılımını ve makinenize yüklenebilecek diğer kötü amaçlı programları kaldıracak kapsamlı bir kılavuzdur. Lütfen tüm adımları doğru sırayla gerçekleştirin. Herhangi bir noktada herhangi bir sorunuz veya şüpheniz varsa, durun ve yardımımızı isteyin.

YouTube AdBlock reklamlarını kaldırmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: YouTube Adblock’u Windows’tan kaldırın

Adım 2: Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın

Adım 3: bilgisayarınızı Malwarebytes Anti-Malware ile tarayın

Adım 4: bilgisayarınızı HitmanPro ile tarayın

(İsteğe bağlı) adım 5: tarayıcınızı varsayılan ayarlara sıfırlayın

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı