Yazılım

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok

Yüklü ses çıkış aygıtı olmaması bütün Windowslarda görülen bir problem türüdür. Özellikle Windows güncelleme aldıktan sonra, bu sorun daha sık görülebilir. Bu konuda genel olarak, ses aygıtınız çarpı işareti verir. Sağ alt bölümde duran ses aygıtı işareti üzerinden ses kısma ve açma işlemini deneyerek aygıtınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz veya klavyeniz üzerinden f11 tuşundan yardım alabilirsiniz.

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Yüklü ses çıkış aygıtı olmaması genel olarak Windows tabanlı bir hata olarak geçmektedir. Windows işletim sistemi içerisinde yaşanan hataları basit çözüm yolları ile birlikte çözebilirsiniz. Cihazınızdan hiçbir hata almadığınız halde ses ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, yazılımsal birkaç ayar yaparak bu hatalardan kurtulabilirsiniz. Yazılımı kurarken öncelikle aygıt yöneticisini kullanarak, otomatik ayar yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için çevrimiçi bir yazılım veya uygulama indirmeniz gerekmez. Bunun için denetim masasına girerek, aygıt yöneticisine girerek cihazı kaldırıp daha sonrasına tarama yaptırarak cihazı tekrardan kurabilirsiniz. Donanımın yeniden çalışabilmesi için, cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Windows 10’da Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Nasıl Çözülür?

Yüklü ses çıkış aygıtı yok, bildirimini Windows 10 içerisinde karşılaşıyorsanız bunun için yapabileceğiniz yöntemler oldukça basittir. Başlat bölümünde ki arama bölümüne aygıt yöneticisi yazınız. Daha sonrasında ise ses ve video denetleyicisi kısmına girerek sarı ünlem ile görülen aygıtı bulunuz. Bununla beraber ses kartı kısmına giriş yapınız ve aygıt yöneticisi içerisinde bulunan bağlantıya göre cihaz seçeneğine giriniz. Ses kartına ait olan aygıt içerisinde kişiler sağ tuşla özellikler kısmını açınız bununla beraber sürücü sekmesine giriş yapınız. Şayet güncellemeden kaynaklı bir erişim problemi yaşıyorsanız başlat bölgesinde bulunan sağ sekmeden, güncellemeleri aktif edebilirsiniz veya cihazı bilgisayardan kaldırarak tekrar yükleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı