Yazılım

Zenmate Chrome Nasıl Yüklenir, Ne İşe Yarar?

Türkiye’de dönemsel olarak internet yavaşlamaları, web site kısıtlamaları gibi sorunlarla karşılaşılabiliniyor. Bu tarz durumlar internet kullanıcıları erişim kısıtlamasını kaldırmak ve internetlerini hızlandırmak için DNS ayarlarında değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorlar. Dns değiştirme işlemleri çoğu zaman sunucu yanıtlarının gecikmesinden dolayı tercih edilmiyor fakat bunun yerine Zenmate gibi uygulamalar kullanılıyor. Zenmate güvenilir giriş imkanı ile birlikte erişim engeli bulunan web sitelerine de giriş imkanı sunuyor.

Zenmate Nedir?

Zenmate VPN ve Proxy üzerine kurulu bir Google Chrome eklentisidir. Erişim esnasında sorun yaşadığınız sitelere giriş için sıkça tercih edebileceğini eklentiye Google Chrome uygulamalar bölümünden rahatlıkla kurabilirsiniz. Zenmate kullanımında tüm web sitesi trafikleriniz aktif bir şifreleme yöntemi ile şifrelenir ve silinir. Bu eklenti sayesinde internette gezinirken IP adresinizi de gizli tutmuş olacaksınız.

Zenmate Nasıl Yüklenir?

Zenmate VPN mantığı ile aynı düzeyde çalışmaktadır. Google’nin ürettiği bu eklenti şifrelenmiş dosyalar ağı üzerine kurulu olduğu için oldukça güvenlidir. Eklentiyi tüm tarayıcılarınıza yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bilgisayar üzerindeki tarayıcılara “ Google Chrome, Opera, Firefox” yüklenirken aynı zamanda Android ve IOS mobil işletim sistemlerine de yükleme yapılabilmektedir. Chrome yüklemelerde “Chrome Ekle” butonuna basmanız halinde, karşınıza çıkan mini ekrandan e-posta ve şifrenizi yazıp ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Mail üzerinden doğrulama yapmanız halinde Zenmate kullanıma hazır hale geldi diyebiliriz.

Zenmate Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Zenmate internet üzerinde gezinmelerini maskelemek isteyen kullanıcıların sıkça başvurduğu bir yöntemdir. İnternet üzerinde erişim kısıtlaması olan web sitelere erişim sağlamak veya yaptığınız işlemlere IP imzası bırakmak istemiyorsanız Zenmate tam aradığınız eklenti diyebiliriz. Eklenti içerisinde herhangi bir sunucu depolaması olmaması ve her işleminizi anlık olarak şifrelemesi güvenilirliğini bir kat daha arttırıyor.

Zenmate eklentisini kurmak için Google Chrome Uygulamalar bölümünü ziyaret etmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı