Yazılım

Zoom Güncellemesini Almayan Artık Kullanamayacak!

Zoom uygulaması son zamanların en çok ve hızlı yükselen uygulamaları arasına yer aldı.Zoom karantina sürecinin başından bu zamana kadar milyarlarca dolar kazanç elde etti.

Zoom uygulaması milyonlarca kişinin, iş toplantılarını yapmasına olanak sağladı ve aynı zamanda arkadaşları ile yapacakları eğlenceli sohbetleri de bu uygulama sayesinde yapmalarını sağladı.Zoom uygulaması yeni güncelleme yayınladığını açıkladı.

Zoom uygulamasına gelen yeni güncelleme ile beraber birkaç güvenlik açıklarını kapattığını belirtti, bu nedenle herkese bu güncellemeyi almalarında ısrar ediyor.

Zoom’a gelen yeni güncellemeyi yapmayan kullanamayacak!

Zoom, yaşanan güvenlik açığı problemlerine karşı yeni teknikler geliştiriyor.Bu çerçevede güvenlik açıklarını kapattığı yeni bir güncelleme yayınladığını belirtti.

Gelen güncelleme ile beraber küçük sorunların da kalktığını belirten Zoom blog yazısında bir şart belirtiyor.

Uygulama kullanıcısıysanız ve yeni güncellemeyi Zoom 5.0’ı, 30 Mayıs tarihine kadar güncellemezseniz uygulamayı maalesef kullanamayacaksınız.

Yaşanan birtakım sorunları çözmek adına bu şekilde bir zorunluluk getirdiği düşünülmekte olan uygulamanın şu anda milyonlarca aktif kullanıcısı mevcut.

Zoom uygulaması 5.0, görüntülü sohbet platformu için önemli bir sürüm olarak değerlendirilmekte.Bu güncelleme firmanın 90 günlük güvenlik geliştirme planının bir parçası olarak nisan ayının ilk günlerinde tanıtılmıştı.

Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile üzerinde paylaşılmakta olan içeriğin toplantınız dışındaki kişiler tarafından ele geçirilmesinin önüne geçmek amacıyla daha güçlü bir şifreleme standardı bulunduruyor.Bu güncelleme ile kullanıcılar Zoombombing gibi eylemlere karşı da korumayı amaçlamaktadır. 

Zoombombing sabote edilmiş olan veya edilen toplantıları tanımlamak için kullanılan bir tanımlama olarak hayatımıza yer edinmiş durumdadır.Zoom’un yeni gelen 5.0 güncellemesi şu anda indirilebilmekte ve 30 Nisan 2020 tarihi de uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar için güncellemenin yapılması gereken tarih olarak açıklanmıştır.Zoom uygulamasını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar vakit kaybetmeden güncellemeyi almalarını tavsiye ederiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı